joi, 22 septembrie 2011
După 2 săptămâni de şcoală.
Şi totul începe mai devreme , Bocul s-a gândit să ne facă o surpriză să ne "bucure" cu şcoală .Aşa , totul începe cu florărie , unde e plin , fiin mai şmecher , aveam un buchet pregătit de duminică , şi , numai l-am luat , apoi , m-am întâlnit cu cel mai bun prieten , pletos , rock-er , suntem aproape la fel , aproape doar , şi , ne-am îndreptat spre şcoală , aşteptând un incendiu , dar minunea nu s-a produs , apoi , în clasă , diriginta cu predicile ei de pletele mele , cărţile , pe care le aveam , acasă , ......... A doua zi , începe pozitiv , am fost luaţi uşor , numai prima oră , apoi , din ce în ce mai greu , teme , şi multe altele , acum vreo 3-4 zile a venit o "simulare" a unui incendiu . A fost aşa , la ora 10:50 , chemaţi toţi afară , 5 minute au udat gazonul , ne-au arătat c-avem apă care e lichidă , uau , apoi , a dat o alarmă , şi gata , deci , copii , în caz de incendiu , aşteptaţi pompieri , aşteptaţi alarma , apoi ieşiti uşor , fără nici o grabă , ştiind că nu e nimic rău în a arde o şcoală.Începea să devină interesantă şcoala până ce a o fost stricată de mat , dea , matul, nu-mi place , n-o să mă ajute , adică , aşa aş vrea, dar , trebuie , profa de desen , pardon , EDUCAŢIA PLASTICĂ , a devenit plictisitoare, deja avem definiţii , ne predă , are o voce ca un piţigoi strâns de gât , înjunghiat în buric cu-n pumnal . La educaţia fizică stăm în vestiaree ..... şi-a venit un prof ,face echipa majoretelor , omu-i hotărât , joacă hormonii-n el , burlac , obsedat dexual , eh , e prof de sport , fiul directoarei , se observă
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu